شارژر اندروید و شارژر سامسونگ

مشاهده فیلترها
شارژر اندروید و شارژر سامسونگ

می‌توان گفت مهم‌ترین لوازم جانبی مورد استفاده با گوشی موبایل هوشمند، انواع شارژر موبایل است. به طوری که همیشه در جعبه گوشی‌های هوشمند، یک آداپتور شارژر به همراه کابل شارژر قوی قرار دارد. البته در گوشی‌های جدید اندروید، مخصوصا در برند سامسونگ می‌بینیم که آداپتور شارژر سامسونگ از جعبه گوشی حذف شده است. البته با توجه به این‌که تقریبا تمام گوشی‌های جدید استاندارد مشابه در سرعت شارژ و انتقال جریان دارند و هم‌چنین آداپتور اصل سامسونگ و سایر برندها در بازار پیدا می‌شود، مشکلی در خرید یک آداپتور اصل نخواهید داشت. به علاوه اگر قصد خرید کابل شارژ هم داشته باشید، به دلیل این‌که بیشتر سوکت گوشی‌های هوشمند جدید، تایپ سی شده‌اند و انواع سوکت شارژ اندروید که در گذشته داشتیم منسوخ شده است، خرید شارژر راحت‌تر شده است. گوشی‌های اندروید با انواع شارژر موبایل می‌توانند شارژ شوند. در ادامه به معرفی انواع شارژر اندروید می‌پردازیم.

 

انواع شارژر اندروید

گوشی‌های اندروید می‌توانند با شارژر بیسیم اندروید، شارژر دیواری اندروید، شارژر فندکی و شارژ معکوس باتری خود را شارژ کنند.

 

  • شارژر بیسیم اندروید

در این روش گوشی اندروید روی پد شارژر وایرلس قرار می‌گیرد و انرژی با شارژ مغناطیسی به باتری گوشی منتقل می‌شود. این روش به شرطی قابل استفاده است که گوشی اندروید شما از شارژ Wireless پشتیبانی کند. شارژهای وایرلس هم به صورت فست و هم با سرعت معمولی شارژ می‌شوند.

 

  • شارژر دیواری اندروید

شارژر دیواری همان شارژهای سیمی کلاسیک است که از آداپتور و انواع کابل شارژر تشکیل شده است. در گذشته گوشی‌ها با انواع سوکت شارژ موبایل ارائه می‌شدند. به همین دلیل بیشتر برندهای مختلف گوشی، شارژهای متفاوتی داشتند و با سوکت شارژ متنوعی مواجه بودیم. اما در حال حاضر گوشی‌های اندروید با کابل شارژر تایپ سی یا میکرو یو اس بی شارژ می‌شوند.

 

  • شارژر فندکی اندروید

شارژرهای فندکی از بخش فندک ماشین به عنوان منبع تغذیه استفاده می‌کنند و گوشی شما را شارژ می‌کنند. این که شارژر فندکی مرغوب باشد و نوسانات برق ماشین را به گوشی منتقل نکند، بسیار مهم است.

 

  • شارژ معکوس

در این روش اگر گوشی اندروید شما و دستگاه دوم از شارژ بیسیم پشتیبانی کند، می‌توانید در مواقع ضروری با استفاده از روش شارژ معکوس و نزدیک به هم قرار دادن دو دستگاه، انتقال شارژ را انجام دهید. البته به دلیل این‌که این فناوری جدید است، هنوز از سرعت فست پشتیبانی نمی‌کند. 

 

انواع سوکت شارژ اندروید

همانطور که اشاره شد، در گوشی‌های اندروید جدید دو مدل سوکت تایپ سی و میکرو یو‌اس‌بی تعبیه می‌شود. سوکت Type-c جدیدتر و سرعت بیشتری دارد، هم‌چنین در گوشی‌های هوشمند جدید این امکان به وجود آمده است که شارژهای برندهای مختلف قابل استفاده برای هر موبایلی باشد.

 

انواع کابل شارژر اندروید

کابل شارژهای اندروید در کل دو دسته تایپ سی و MicroUSB دارند. انواع کابل شارژر تایپ سی متفاوت است و با توجه به نوع آداپتور می‌تواند کابل دو سر تایپ سی یا کابل تایپ سی-میکرو یو اس بی باشد. آداپتور شارژر سامسونگ به تازگی با پورت تایپ سی تولید می‌شود. به همین دلیل شرکت سامسونگ به تازگی در جعبه گوشی کابل شارژر دو سر تایپ سی سامسونگ را قرار می‌دهد. این کابل‌ها نسل جدیدتر هستند و سرعت انتقال شارژ در آن‌ها بالاتر است.

 

انواع آداپتور شارژ

انواع آداپتورها برای شارژ گوشی‌ها با ظرفیت‌های مختلف ارائه شده است. ظرفیت باتری هر گوشی و سرعت شارژ آن، مشخص می‌کند که آداپتور گوشی چه میزان توانی داشته باشد. آداپتورهای پرمصرف گوشی‌های اندروید معمولا 15 وات، 25 وات و 45 وات هستند. این آداپتورها در دسته فست شارژ قرار می‌گیرند و آداپتورهای پایین‌تر از 15 وات در دسته آداپتورهای معمولی هستند. البته در برخی از گوشی‌های جدید آداپتور از جعبه گوشی حذف شده است. هم‌چنین همانطور که گفته شد، شرکت تولیدکننده گوشی‌های اندروید به تازگی آداپتورها را با پورت تایپ سی ارائه می‌دهند. به این ترتیب شما باید کابل دو سر تایپ سی برای آن تهیه کنید. این تغییرات باعث بالارفتن سرعت انتقال انرژی می‌شود. 

 

انواع شارژر موبایل در موبایل 140

اگر قصد خرید اجزای شارژر را دارید، شما می‌توانید در سایت موبایل 140 انواع این محصولات با برندهای مختلف را تهیه کنید. برای مثال شما می‌توانید بهترین کابل دوسر تایپ سی، کابل تایپ سی کوتاه، کابل دو سر تایپ سی انکر، کلگی ش ارژر سامسونگ اصلی، انواع شارژر موبایل سامسونگ، انواع شارژر موبایل شیائومی و بسیاری برند دیگر را در سایت موبایل 140 بیابید. همانطور که می‌دانید اگر بخواهید آسیبی به باتری گوشی شما وارد نشود، بسیار مهم است که شارژر اندروید اصل را خریداری کنید. برای این‌که از اصل بودن شارژر خود مطمئن باشید، بهترین کار خرید از مراکز معتبر است. مراکز معتبر همراه با شارژرهای اورجینال خود گارانتی هم ارائه می‌دهند. هم‌چنین در سایت موبایل 140 علاوه بر قیمت کابل شارژر و آداپتور اندروید، تمامی اطلاعات مورد نیاز برای معرفی مشخصات شارژر موجود است و این شارژرها به صورت کابل و آداپتور جدا و با هم ارائه می‌شوند. شما ابتدا باید از ظرفیت باتری خود مطلع باشد، سپس با توجه به آن اقدام به خرید شارژر مناسب کنید.

 

شارژر اورجینال را از کجا بخریم؟

در سایت‌های معتبر و مراکز خرید قابل اعتماد، می‌توانید شارژر اورجینال سامسونگ یا شیائومی و سایر برندها را تهیه کنید. این مراکز معمولا شارژرها را با گارنتی ارائه می‌دهند.

شارژر تایپ سی چیست؟

در گوشی‌های هوشمند جدید سوکت تایپ سی تعبیه شده است. به این معنی که کابل شارژر اندروید هم سری USB-C دارد که نسل جدید میکرو یو اس بی است.

شارژر تایپ سی برای چه گوشی هایی است؟

گوشی‌های جدید اندروید شارژر Type-C دارند و تقریبا تمام گوشی‌ها از این استاندارد جهانی پیروی می‌کنند. این احتمال وجود دارد که در آینده گوشی‌های اپل نیز از سوکت تایپ سی پشتیبانی کنند.

مشاهده بیشتر بستن