خرید کنسول های بازی ps5 و xbox

مشاهده فیلترها
خرید کنسول های بازی ps5 و xbox

کنسول بازی چیست؟

کنسول‌های بازی دستگاه‌های شگفت‌انگیزی هستند. برای خیلی از گیمرها کنسول‌های بازی به دریچه‌هایی جادو تبدیل شد‌ه‌اند که آن‌‌ها از زندگی روزمره جدا و وارد دنیایی خارق‌العاده می‌کند. اما ساده‌تر بگوییم، کنسول بازی دستگاهی الکترونیکی است که بازی‌های ویدئویی را به وسیله یک نمایشگر و یک کنترلر اجرا می‌کند.
خیلی از شما شاید از کنسول بازی PS2 سونی با ویدئوگیم و تجربه آن‌ها آشنا شده باشید اما جالب است که بدانید، پلی‌استیشن 2 در واقع شروع ششمین نسل از کنسول‌های خانگی بود!
کنسول‌‌‌های بازی از سال 1968 میلادی (1346 شمسی) وجود داشتند. Brown Box به عنوان اولین کنسول خانگی در تاریخ ثبت شده است. Ralph Baer نابغه‌ای که می‌توان گفت صنعت ویدئوگیم را مدیون او هستیم، نسخه نهایی Brown Box را به Magnavox، کمپانی تولید و توضیع قطعات الکترونیکی، فروخت و این‌گونه اولین کنسول بازی خانگی با عنوان Magnavox Odyssey وارد بازار شد. Odyssey عجیب بود، مردم درکش نمی‌کردند و بازاریابی آن هم بسیار ضعیف انجام شد اما نهایتا به محصولی تبدیل شد که صنعتی چند میلیارد دلاری را پایه‌گذاری کرد. نسل دوم کنسول‌های خانگی نسلی بود که از کنسول‌های شکست‌خورده پر شد. تمامی کمپانی‌های الکترونیکی پتانسیل این بازار را درک کرده بودند و می‌خواستند کنسول خود را داشته باشند اما نهایتا کنسول بازی که قادر به درخشیدن در این دوران شد، Atari 2600 بود.
آتاری 2600 کنسول بازی بود که مردم عام را به سمت این صنعت کشید. در سال 1982 با اوج گیری آتاری 2600، ویدئوگیم به صنعتی 2 میلیارد دلاری در آمریکا تبدیل شد. کنسول بازی به دستگاهی تبدیل شد که وجود آن در خانه‌ها به‌ اندازه وسایل دیگر مثل یخچال و مبل و... عادی بود.
همه‌چیز برای صنعت گیم خوب پیش می‌رفت، صنعتی پر سود، شگفت‌انگیز و رویایی که شما را به دنیاهای مختلفی می‌برد. اما در سال 1983 میلادی (1361( از 3.2 میلیارد دلار به 100 میلیون دلار سقوط کرد.

خرید پلی استیشن 5

کنسول محبوب ps5 در سایت موبایل 140 موجود است و معمولاً قیمت پلی استیشن 5  در سایت ما بهترین قیمت بازار است. برای خرید ps5 میبایست علاوه بر قیمت ps5 موارد دیگری را کنترل نمایید. ps5 دیجیتال و ps5 استاندارد که در پلی استیشن دیجیتال، کنسول بدون دیسک بوده و بازی ها در هارد دستگاه کپی می‌شوند. با توجه به اینکه یک دسته بازی در جعبه ps 5 قرار دارد برای بازی های دو یا چند نفره اقدام به خرید دسته ps5 نمایید. بازی های ps5 در موبایل 140 قابل مشاهده و خریداری می باشند. 
برای مشاهده قیمت ps5، قیمت دسته ps5 و همچنین خرید بازی ps5 به قسمت گیم استور سر بزنید.

دلیل سقوط ویدئوگیم؟

علتش ساده بود. اکثر کمپانی‌ها می‌خواستند کنسول و بازی‌های خودشان را داشته باشند و نتیجتا تنوع بالای کنسول‌ها و بازی‌ها کاربران را گیج کرد. کیفیت بازی‌ها پایین بود و کنسول واحد با کیفیتی وجود نداشت. به‌نظر بازی‌های ویدئویی آمده بودند و درحال از مد افتادن بودند. اتفاقی که افتاد ورود کنسول بازی نینتندو به صحنه بود!
Nintendo با اولین کنسول خودش و تکنیک‌های بازاریابی هوشمندانه، نفس تازه‌ای به صنعت گیم داد.
Nintendo Entertainment System یا به اختصار NES به‌‌‌خاطر حس بدی که مردم به کنسول‌های بازی پیدا کرده بودند، به عنوان یک اسباب‌بازی معرفی شد. NES شروع نسل سوم کنسول‌ها بود. نسل سوم کنسول‌های بازی، توسط نینتندو حکمرانی می‌شد و حتی تلاش‌های آتاری و کنسول بازی سگ
ا به موفقیت این کنسول نزدیک هم نمی‌شدند.
Sega SG1000، Atari 7800 و Sega Master System هم نسل‌های NES بودند اما جلوی
 انواع کنسول بازی نینتندو هیچ حرفی برای گفتن نداشتند.
تصورش را بکنید، نینتندو همه ‌چیز را شروع کرد، همه چیز! NES شروع واقعی بازی‌های ویدئویی به عنوان یکی از سرگرمی‌های خانگی اصلی، شروع فرنچایزهای بزرگی مثل Mario (قارچ‌خور) و Zelda بود.
از این دوره، صنعت ویدئوگیم برای خودش چهره‌ داشت. وقتی صحبت از گیم می‌شد ظاهر ماریو و اسم نینتندو به ذهن می‌رسید.
نسل چهارم کنسول‌های بازی نسل جنگ بین کنسول بازی سگا و نینتندو بود. سگا با Sega Genesis برگشته بود تا سهم خودش را از بازار ویدئوگیم پس بگیرد و حتی شعار تبلیغاتی‌اش می‌گفت "جنسیس کاری می‌کند که نینتندو نمی‌تواند!".
سگا متوجه شده بود که نیاز به چهره‌ای مثل ماریو برای خودش دارد و شخصیت Sonic خلق شد. سونیک فوق‌العاده بود و فرنچایزی راشروع کرد که هنوز هم فیلم‌ها و بازی‌های آن در حالت ساخت هستند.
کنسول بازی سگا جنسیس بازار را مال خودش کرده بود تا زمانی که نینتندو با SNES بازگشت.
Super Nintendo Entertainment System یا SNES کنسول بازی جدید نینتندو بود. نینتندو با عرضه این کنسول مفهوم پایه‌گذاری فرنچایز و سری بازی را بنا کرد. فقط نگاهی به عناوین مهم این کنسول داشته باشید تا تاثیر مهم آن روی تاریخ ویدئوگیم را درک کنید، Final Fantasy، Metroid، Mario Word، Contra و... همگی محبوبیت خود را از SNES گرفتند.
همان‌طور که الان طرفداران پلی‌ استیشن و کنسول بازی ایکس باکس برسر این‌که کدام یک کنسول بهتری است، بحث می‌کنند، مجادله آن زمان بین SNES و Genesis بود.

 

کنسول نسل 5 بازی

نسل پنجم کنسول‌های بازی، نسلی بود که همه ما با حس نوستالژی شدید و خاطره‌های فراوان به آن نگاه می‌کنیم. اگرچه کنسول جدید نسل پنجمی نینتندو، Nintendo 64، محبوبیت بالایی در اروپا و آمریکا داشت، ما ایرانی‌ها با اولین کنسول سونی خاطره داریم. نینتندو نبرد را باخته بود، حتی در بازارهای اروپایی هم Play Station 1 محبوبیت بیشتری داشت و سیستم برتر شناخته می‌شد. اما Nintendo 64 هم خانه دو عنوان از بهترین بازی‌های ویدئویی تاریخ بود، Super Mario 64 و Legend of Zelda: Ocarina of Time را می‌توان به عنوان اولین شاهکارهای تاریخ ویدئوگیم معرفی کرد. همه‌چیز برای نینتندو عالی بود، تا زمانی که PS1 به بازار آمد. پلی‌استیشن 1 حرکت کاملا حساب‌شده‌ای از طرف یکی از بزرگ‌ترین کمپانی‌های الکترونیکی برای ورود به صنعت گیم بود. درباره کارهای خارق‌العاده Play Station 1 می‌توان ساعت‌ها صحبت کرد و بازهم حرف برای گفتن داشت. پلی استیشن 1 بازی‌هایی معرفی کرد که هنوز تجربه آن‌ها شدیدا پیشنهاد میشه. اگر نینتندو یک نماد با اسم ماریو برای خودش داشت، سونی 100 نماد برای خودش ساخت. داستان احساسی، سیاسی و خشن Metal Gear نماد سونی، شروع ژانر وحشت روانشناختی با Silent Hill نماد سونی، بازی‌های کراش نماد سونی بودند، مبارزه با رفیقامون توی Tekken نماد سونی بود، هزاران خاطره دیگر. سونی با پلی استیشن 1، تجربه‌هایی خلق کرد که تا آن زمان روی هیچ کنسول بازی دیگری ندیده بودیم.

 

پلی استیشن 2 | PS2

نسل 6 کنسول‌های بازی، نسل طلایی صنعت گیم بود. سونی PS2 را عرضه کرد که هنوز هم به عنوان پرفروش‌ترین کنسول تاریخ شناخته می‌شود. بازی‌های خارق‌العاده‌ای که همه گیمرها عاشقشان بودند ادامه پیدا کردند و حتی فرنچایزهای بزرگ‌تری معرفی شدند.
Sillent Hill 2 هنوز به عنوان بهترین بازی ژانر وحشت شناخته می‌شود، هنوز هیچ بازی قادر به بازسازی فضای حماسی و گیم‌پلی خارق‌العاده God of War نیست، سری Metal Gear هنوز طرفداران سرسخت خودش را دارد. خلاصه بگویم، Play Station 2 آینده دنیای گیم و کنسول‌های بازی بود.
میان هیاهویی که سونی ساخته بود، ناگهان مایکروسافت وارد می‌شود و کنسول خودش را معرفی می‌کند. کمپانی که مسئول ساختن Windows بود، می‌خواست با کنسولی به نام Xbox وارد بازار پرسود کنسول‌ بازی شود. کنسول ایکس باکس جعبه سیاه عجیب با کنترلری بزرگ و عجیب‌تر بود، راستش را بخواهید کنسول خوبی هم نبود، اما به قدم بزرگ و مهمی برای مایکروسافت تبدیل شد.
کنسول ایکس باکس تنها یک برگ برنده مهم داشت، آن هم Halo بود. Halo: Combat Evolved به‌طور کلی ژانر شوتر اول‌شخص را دگرگون کرد و تبدیل به نماد اصلی ایکس باکس شد. نسل به نسل کنسول بازی ایکس باکس تمرکز تبلیغاتی خود را روی این بازی و شخصیت اصلی آن MasterChief گذاشتند.

 

کنسول نسل 7 بازی

نسل 7 کنسول های بازی زمانی بود که مایکروسافت ضربه خودش را به سونی زد، کنسول بازی xbox 360 یک سال زودتر از پلی استیشن ۳ عرضه شد. تصورش را بکنید، زمانی که جنگ کنسولی بین سونی و مایکروسافت بالا گرفته، مایکروسافت خود را یک سال جلو می‌اندازد.
ایکس‌ باکس 360 به مدت یک‌سال کامل تنها کنسول نسل هفتمی با رزولوشن HD بود و طرفداران زیادی پیدا کرد. ایکس باکس 360 انقلاب بعدی کنسول‌های بازی بود. با این کنسول بود که سرویس Xbox Live معرفی شد و آنلاین بازی کردن محبوبیت بیشتری پیدا کرد. تا قبل از عرضه ایکس‌باکس 360 بازی‌های آنلاین مختص رایانه‌های شخصی بودند اما کنسول جدید مایکروسافت این موضوع را کاملا عوض کرد. همزمان با آن، Halo 2 به پرفروش‌ترین بازی تاریخ ویدئوگیم تبدیل شد و بخش آنلاین آن طرفداران فراوانی برای این بازی و Xbox 360 جمع کرد.
در همین حین سونی به دنبال راهی برای برگشت به صحنه بود و نهایتا Play Station 3 رونمایی شد. کنسول جدید سونی که هیچ‌چیز تازه‌ای نداشت. در زمان عرضه تنها نوآوری پلی استیشن 3 استفاده از دیسک‌های Blu-ray برای کیفیت بهتر بود، اما در آن زمان کم‌تر کسی تلویزیون HD داشت پس عملا سونی هیچ‌چیز جدیدی ارائه نمی‌کرد. از بابت بازی‌ها هم اکثر بازی‌هایی که سونی اوایل عرضه PS3 عرضه می‌کرد، تعریف چندانی نداشتند. علاوه‌بر همه این‌ها، PlayStation 3 از Xbox 360، 100 دلار گران‌تر بود. البته که سونی نسخه جدیدتری از کنسول خود با طراحی جمع و جورتر و قیمتی پایین‌تر عرضه کرد اما چیزی که آن‌ها را نجات داد، فرنچایزهای سینمایی و انحصاری بودند.
مادامی که مایکروسافت به سمت بازی‌های آنلاین و ایجاد تجربه‌های چندنفره برای بازیکنان کشیده شده بود، سونی مسیر مخالف آن را پیش گرفت. سونی شروع به ساختن بازی‌های تک‌نفره و داستان محوری کرد که مانند فیلم‌های سینمایی بودند و تمرکز زیادی روی روایت داستان داشتند. PlayStation 3 زادگاه فرنچایزهای خارق‌العاده‌ای مانند Uncharted و The Last of Us شد که یکی روی اکشن و انفجارهای بزرگ سینمایی و آن یکی روی روایت داستانی احساسی و عمیق تمرکز داشتند. فرنچایزهایی که به چهره‌های جدید سونی تبدیل شدند، The Last of Part 2حتی به عنوان پرافتخارترین بازی تاریخ یاد می‌‌شود. علاوه‌بر این، PS3 تنها راه تجربه آخرین نسخه از سه‌گانه God of War بود. همه این‌ها باعث شد تا سونی از یک شکست کامل فرار کند و در نسل بعدی قادر به جبران باشد.

 

کنسول های نسل هشتم و نهم

نسل هشتم، نسل پخته‌ای است. دیگر خبری از کنسول‌های جدید نیست، غول‌های بازار مشخص شده‌اند و تماشای مبارزه‌شان هیجان زیادی دارد. مایکروسافت علیه سونی، PS4 علیه Xbox One بهترین روش توصیف نسل هشتم کنسول‌های بازی است. البته در این میان گوگل سعی کرد با حرکتی عجیب غریب وارد بازار کنسول بازی شود.
Stadia نام سرویس گوگل بود. ایده اصلی برای آن پخش زنده بازی‌ها روی تلویزیون شما است، یعنی در واقع نیازی به کنسول ندارید بلکه بازی مورد انتخاب شما جای دیگری اجرا و روی نمایشگر شما اجرا می‌شود. همان‌طور که می‌توان حدس زد این روش اصلا کارآمد نیست و حتی با پرسرعت‌ترین اینترنت ممکن، لگ و تاخیر زیادی بین بازی‌ها وجود داشت. Google Stadia به‌سرعت شکست خورد. این موضوع نشانگر دشواری ورود به صنعت گیم است که حتی کمپانی به بزرگی  Google در آن شکست می‌خورد.

Xbox One و PlayStation 4 این‌گونه نبودند. همان‌طور که گفتم نسل هشتم نسل پخته‌ای است، یعنی هر دو مایکروسافت و سونی متوجه شدند طرفدارانشان چه می‌خواهند و چه‌کارهایی را به‌خوبی انجام می‌دهند. این نسل شاهکارهای بی‌نهایتی را برای ما گیمرها به ارمغان آورد. واقعا نام بردن بازی‌‌های مهمی که با این نسل به بازار آمدند کار بسیار دشواری است. نسل هشتم زمانی بود که صنعت گیم به اوج خودش رسید. تجربه‌های داستانی در اوج خود بودند و بسیاری ویدئوگیم را برترین پلتفرم برای روایت داستان می‌دانند. تجربه‌های آنلاین هم با هزاران پیشرفت و بهبود وارد شدند، عناوینی مثل Fortnite، COD و... روزانه میزبان میلیون‌ها بازیکن مشتاق هستند. خلاصه بگویم، نسل 8 خیلی خوش‌گذشت.

کنسول های نسل نهم، آینده گیم است. با پیشرفت تکنولوژی‌هایی مثل هوش مصنوعی و واقعیت مجازی، قطعا نیاز به سخت‌افزار پیشرفته‌تری دارید، سخت‌افزاری که کنسول‌های نسل نهمی ارائه می‌دهند و از نظر من هنوز از پتانسیل کامل آن‌ها استفاده نشده است. بازی‌هایی که برای این کنسول‌ها تا به‌حال عرضه شده میان‌نسلی بوده‌اند یعنی برای نسل قبل هم به‌صورت همزمان عرضه شدند. اگر چه تجربه این عناوین روی نسل 9، رزولوشن، FPS، گرافیک و به‌طور کلی تجربه خارق‌العاده‌ای است اما به‌نظر می‌رسد PlayStation 5 و Xbox series X|S پتانسیل اجرای خیلی بالاتری دارند. البته که ساختن بازی برای استفاده از پتانسیل کامل این سخت‌افزارهای شگفت‌انگیز زمان‌بر است و مطمئنا همین الان بازی‌هایی درحال توسعه هستند که در زمان عرضه هوش از سرمان خواهند برد.

بین جنگ Microsoft و Sony، نینتندو هم کنسول دستی خود را معرفی کرد. نینتندو سوییچ بهترین کنسول بازی قابل حمل است و خودش را به عنوان بهتری راه تجربه بازی‌های نینتندو اثبات کرده‌ است. همچنین به تازگی Nintendo Switch OLED با تغییرات و بهبودهای مهم روانه بازار شده است که مهم‌ترین آن‌ها استفاده از نمایشگر OLED بود. نینتندو همچنان خودش را از جنگ ترندهای دنیای گیم جدا کرده و به نوآوری‌های خاص با فرنچایزهای خودش می‌پردازد. تجربه‌های که کنسول دستی نینتندو سوئیچ برای شما رقم می‌زند، هیچ‌جای دیگری پیدا نخواهید کرد. مثال کوچک این موضوع عنوان Smash Bros است که به یکی از پرطرفداران‌ترین بازی‌های مبارزه‌ای دنیا تبدیل شده و هیچ، تاکید می‌کنم هیچ تشابهی به عنوانی مثل Mortal Kombat ندارد. نینتندو این فلسفه را در تمامی بازی‌هایش رعایت کرده و تجربه‌های شیرین و لذت‌بخشی برای دارندگان این کنسول قابل حمل رقم می‌زند.
با تمامی این تعاریف، اگر می‌خواهید از دنیای گیم عقب نمانید و آینده‌ای که با سرعت درحال آمدن است را تجربه کنید؛ الان بهترین زمان خرید کنسول نسل نهمی است.

 

قیمت کنسول بازی

قیمت کنسول‌های بازی PS5 و Xbox Series X|S

همان‌طور که بالاتر گفتیم، یکی از دلایل اصلی عقب افتادن سونی از مایکروسافت در نسل هفتم، قیمت‌گذاری اشتباه بود. به‌همین خاطر است که هر دو کمپانی برای قیمت‌ کنسول‌ PS5 و قیمت ایکس باکس سری ایکس و قیمت ایکس باکس سری اس حساسیت زیادی به خرج داده‌اند. جالب است که هر دو کمپانی سونی و مایکروسافت دو نسخه از کنسول‌های خود با قیمت‌‌های جداگانه عرضه کرده‌اند.

 

  • قیمت پلی استیشن 5
    کنسول بازی پلی استیشن در دو نسخه استاندارد و دیجیتال عرضه شد. تنها فرق این دو مدل این است که کنسول بازی سونی ps5 digital از دیسک پشتیبانی نمی‌کند. قیمت این کنسول در بازار برای نسخه استاندارد تقریبا بین 26 تا 30 میلیون تومان و برای نسخه دیجیتال بین 24 تا 27 میلیون تومان است.
  • قیمت کنسول xbox series x
    مایکروسافت استراتژی قیمت‌گذاری بهتری به نسبت رقیب خودش استفاده کرد. Xbox Series X کنسول نسل نهمی قدرتمندتر مایکروسافت است که با قیمت حدود 26 تا 28 میلیون تومان در بازار به فروش می‌رسد.
  • قیمت کنسول Xbox Series S

کنسول Xbox Series S گزینه اقتصادی‌تری است که مایکروسافت در اختیار طرفداران خود گذاشته است. قیمت Xbox Series S چیزی بین 13 تا 15 میلیون تومان است و با توجه به این‌که از لحاظ سخت‌افزاری اختلاف فاحشی با Xbox Series X ندارد، گزینه بسیار مناسب و به‌صرفه‌تری است.

 

خرید کنسول بازی قسطی

فروش کنسول بازی اقساطی در فروشگاه موبایل 140 درحال حاضر امکان‌پذیر نمی‌باشد اما فروشگاه ما همیشه بهترین قیمت و گارانتی معتبر را برای خریداران تضمین می‌کند و می‌توانید خرید کنسول بازی ارزان را با ما تجربه کنید.

 

فروش کنسول بازی در شهرستان‌ها

موبایل 140 فروشگاه حضوری برای فروش کنسول بازی در اصفهان، فروش کنسول بازی در اهواز، فروش کنسول بازی شیراز و یا فروش کنسول بازی در تبریز حتی فروش کنسول بازی در کرج یا به عنوان مثال در شهرهای نزدیک تهران؛ فروشگاه کنسول بازی قم ندارد و حتی فروش کنسول بازی در تهران هم تنها به صورت اینترنتی و از طریق سایت موبایل 140 انجام می‌شود.

فروشگاه موبایل 140 به عنوان فروشگاه کنسول بازی در تهران برای عزیزانی که در شهرستان هستند و قصد خرید کنسول بازی از موبایل 140 را دارند گزینه‌های ارسال مناسبی فراهم کرده است. این گزینه‌ها شامل ارسال از طریق پست و تیپاکس می‌شود که هردوی آن‌ها امن و تضمین شده هستند.

 

خرید کنسول بازی دست دوم

خرید کنسول بازی دست دوم ب‌طور کلی پیشنهاد نمی‌شود و گزینه‌ای برای آن در فروشگاه موبایل 140 وجود ندارد. اما اگر قصد خرید کنسول دست دوم را دارید حتما به شما پیشنهاد می‌شود راهنمای مناسبی در این‌ باره پیدا و مطالعه کنید. شاید قیمت کنسول بازی دست دوم ارزان تر از کنسول آکبند و نو باشد اما توجه داشته باشید که امکان دارد دستگاه معایبی داشته باشد و استفاده از آن شما را به دردسر بیندازد.

 

قیمت پلی استیشن 7 ؟!

با این‌که پلی استیشن 5 به‌تازگی معرفی شده، برخی از متخصصان دنیای تکنولوژی پیش‌بینی می‌کنند که کنسول نسل نهمی سونی کوتاه‌ترین طول عمر را بین بقیه کنسول‌های این کمپانی داشته باشد. یعنی ممکن است زودتر از چیزی که انتظار داریم شاهد انتشار PS6 باشیم اما قطعا با مطلع شدن از قیمت PS7 فاصله زیادی داریم.

 

خرید کنسول بازی توپخانه

فروشگاه پلی استیشن توپخانه محله‌ای در تهران است که  به بازار خرید ps5 از توپخانه معروف است. قطعا برای خرید حضوری یکی از جاهایی که با تنوع بالای قیمت روبه‌رو می‌شوید همین‌ جاست اما ممکن است از گزینه‌هایی مانند گارانتی و... محروم بمانید.

مشاهده بیشتر بستن