کیبورد گیمینگ

مشاهده فیلترها
کیبورد گیمینگ

کیبورد (keyboard) یکی از اجزای مهم در کامپیتور به حساب می‌آید. کیبورد گیمینگ با پیشرفت بازی‌های رایانه‌ای بسیار محبوب شده است و داشتن یک کیبرد گیمینگ برای هر گیمر حرفه‌ای نکته مهمی به حساب می‌آید. بهترین کیبورد گیمینگ برای یک فرد علاقه‌مند به بازی‌‌های رایانه‌ای باید بالاترین دقت و سرعت را داشته باشد. درواقع کیبوردهای گیمینگ، گزینه ارتقا یافته کیبوردهای معمولی به حساب می‌آیند که می‌توانند به خوبی بازی‌های با سرعت بالا را بدون لگ زدن ساپورت کنند. کیبورد گیمینگ انواع متفاوتی دارد که کیبورد گیمینگ مکانیکال بهترین کیبورد برای گیم به حساب می‌آیند.

 

کیبورد گیمینگ بی‌سیم و سیمی

کیبوردهای سیمی پرطرفدارترین نوع کیبورد به حساب می‌آیند. به دلیل این‌که انتقال اطلاعات از طریق سیم انجام می‌شود، سرعت و دقت بالایی دارند. پورت مورد استفاده کیبورد سیمی در گذشته PS/2 بود و امروزه بیشتر شرکت‌های سازنده از پورت usb برای اتصال کیبورد به دستگاه استفاده می‌کنند. کیبوردهای بیسیم از طریق یک دانگل کیبورد، به دستگاه شما متصل می‌شوند. ارتباط این کیبوردها از طریق بلوتوث و وای فای انجام می‌شود. این کیبوردها در جابه‌جایی انتقال، بسیار راحت‌تر هستند.

 

کیبورد گیمینگ مکانیکال

در زیر هر کلید کیبورد گیمینگ مکانیکی، یک سوئیچ فنری قرار گرفته است که با فشردن هر کلید، آن سوئیچ، تماس الکترونیکی را برقرار می‌کند. ویژگی اصلی کیبوردهای مکانیکی، سرعت انتقال اطلاعات بالا است که این ویژگی، برای بازی بسیار کاربردی است. فاصله بیشتر کلیدهای کیبورد مکانیکی گیمینگ باعث شده که تونایی کنترل کلیدها بیشتر شود، به علاوه که امکان تعویض و تعمیر کلیدها به راحتی وجود دارد. در کیبردهای مکانیکال گیمینگ شاهد رنگ‌های RGB متفاوتی هستیم که امکان شخصی‌سازی گیمر برای انتخاب رنگ‌ها فراهم شده است. البته اگر به دنبال کیبورد گیمینگ بی صدا هستید، باید بگوییم که کیبوردهای مکانیکی پرسر و صدا هستند.

 

تفاوت کیبورد مکانیکی با معمولی

برخی کیبوردهای معمولی نیز ظاهر کیبوردهای مکانیکی را دارند، اما باید بدانید که این کیبوردها فاقد سوئیچ فنری هستند. بنابراین این کیبوردها حتی سرعت یک کیبورد مکانیکال ارزان را نیز نخواهند داشت. بنابراین تشخیص کیبورد مکانیکی برای یک گیمر مهم است. خوشبختانه بهترین کیبورد های مکانیکی گیمینگ در بازار ایران برای گیمرهای حرفه‌ای موجود است و به عنوان یک کیبورد گیمینگ خوب محبوب شده‌اند.

 

کیبورد ممبران گیمینگ

این کیبردها تفاوت زیادی با کیبورد مکانیکال گیمینگ ندارند. به دلیل این‌که زیر صفحه کلید کیبوردهای ممبران لایه لاستیکی قرار گرفته است، صدای کم‌تری تولید می‌کنند. به علاوه قیمت کیبورد ممبران گیمینگ از کیبورد مکانیکی گیمینگ کم‌تر است.

 

مینی کیبورد گیمینگ

مینی کیبوردهای گیمینگ تفاوت زیادی با کیبورد گیمینگ ندارد. برخی مینی کیبوردها با وجود اندازه کوچک، تمام دکمه‌های صفحه کلید را دارند و اندازه این دکمه‌ها بسیار کوچک است. برخی دیگر تنها کلیدهای لازم برای بازی را در اختیار کاربر قرار می‌دهند و برای تایپ کردن کاربرد ندارند. یک مینی کیبورد گیمینگ ارزان علاوه بر ساپورت کامل شما در بازی، در حمل و نقل هم بسیار راحت است. به علاوه برخی از مینی‌کیبوردها ارگونومیک ساخته شده و جای مخصوصی برای قرارگیری دست گیمر دارند. به این ترتیب برای راحتی دست بسیار خوب طراحی شده است. قیمت مینی کیبورد گیمینگ نسبت به کیبورد gaming مناسب‌تر است.

 

راهنمای خرید کیبورد گیمینگ ارزان

با وجود تورم بازار یکی از مولفه‌های مهم افراد در خرید، پیدا کردن یک کیبورد گیمینگ ارزان است. در کل باید بدانید به دلیل تفاوت‌هایی که کیبورد گیمینگ با مدل معمولی آن دارد، قیمت کیبورد گیمینگ از قیمت کیبورد ساده بیشتر است. اگر قصد خرید کیبورد گیمینگ را دارید، ابتدا باید انواع این کیبوردها که در بالا گفته شد را بشناسید و با توجه به نیاز خود، بهترین انتخاب با قیمت اقتصادی را داشته باشید. برای مثال موس و کیبورد گیمینگ بی سیم قیمت بالاتری نسبت به مدل سیمی آن دارند، درحالی‌که موس و کیبورد گیمینگ سیمی قیمت پایین‌تری دارند.
هم‌چنین اگر استفاده شما از کیبورد گیمینگ صرفا برای بازی است، خرید مینی کیبورد گیمینگ می‌تواند اقتصادی‌تر باشد.
مورد دیگر خرید ست ماوس و کیبورد گیمینگ باهم است که به این ترتیب قیمت موس و کیبورد گیمینگ اقتصادی‌تر خواهد بود. البته که قیمت موس و کیبورد بی سیم گیمینگ بیشتر از مدل سیمی آن است. به همین ترتیب قیمت مینی کیبورد و موس گیمینگ کم‌تر خواهد بود.
علاوه بر ویژگی‌های هر کیبرد گیمینگ، برند محصول نیز تاثیر مستقیم روی ساخت کیبورد گیمینگ و قیمت آن دارد. برای مثال اگر بخواهیم پیشنهاد کیبورد گیمینگ را بدهیم، به عنوان بهترین کیبورد گیمینگ ارزان در ایران، می‌توانیم برندهای زیر را مثال بزنیم:

  • کیبورد گیمینگ تی دگر
  • کیبورد گیمینگ ریزر
  • کیبورد گیمینگ تسکو

 

بهترین کیبورد های گیمینگ در موبایل 140

اگر به دنبال کیبورد گیمینگ حرفه ای هستید، بهترین راه خرید اینترنتی است. چراکه می‌توانید تمام اطلاعات مورد نیاز برای خرید یک کیبرد gaming را به دست آورده و با توجه به نیاز خود یک کیبورد گیمینگ اقتصادی بخرید. در سایت موبایل 140 انواع کیبورد گیمینگ بی سیم و سیمی، جدیدترین کیبورد گیمینگ، کیبورد گیمینگ چراغ دار، گرانترین کیبورد گیمینگ و... موجود است. اگر قیمت برایتان اولویت دارد، می‌توانید بهترین کیبورد گیمینگ تا 1 میلیون یا بهترین کیبورد گیمینگ تا 2 میلیون را برای خود مشخص کنید و آن‌ها را باهم مقایسه کنید. اگر ظاهر کیبرد بریتان مهم است می‌توانید با مشاهده انباکس کیبورد گیمینگ، رنگ‌ و طراحی کیبرد و محتویات داخل بسته را در ویدیو جعبه گشایی کیبورد گیمینگ ببینید.

 

کیبورد گیمینگ چیست؟

کیبورد گیمینگ، نسخه حرفه‌ای‌تر یک کیبورد ساده است که سرعت و دقت بالاتری را برای بازی ارائه می‌دهد.

کیبورد rgb چیست؟

به کیبوردهایی که در زیر صفحه کلید خود، دارای نورهای رنگی متنوع هستند، کیبورد RGB گفته می‌شود. RGB مخفف سه رنگ اصلی قرمز، سبز و آبی است.

چگونه کیبورد گیمینگ درست کنیم؟

شما می‌توانید با روش‌های خانگی که در اینترنت موجود است یا با خرید دکمه کیبورد گیمینگ، کیبورد معمولی خود را به کیبرد گیمینگ تبدیل کنید. البته باید بدانید که این کیبوردهای دست‌ساز تنها برای گیمرهای تازه‌کار مناسب است.

کیبورد مکانیکی چیست؟

در زیر دکمه‌های کیبورد مکانیکال یک سوئیچ فنری قرار می‌گیرد که با فشردن هر کلید، اطلاعات را با سرعت و دقت بیشتری نسبت به یک کیبورد معمولی انتقال می‌دهد. کیبوردهای مکانیکی گیمینگ برای بازی بسیار پرطرفدار هستند.

تفاوت کیبورد گیمینگ با معمولی چیست؟

هر دو کیبورد برای تایپ قابل استفاده هستند، اما کیبورد گیمینگ طراحی ارگونومیک برای راحتی دست دارد، سرعت و دقت بیشتری دارد و اگر بدانیم چگونه رنگ کیبورد گیمینگ را عوض کنیم، بیشتر کیبوردهای گیمینگ دارای رنگ RGB هستند.

کیبورد گیمینگ چی بخریم؟

شما می‌توانید با توجه به نیاز و بودجه خود، کیبورد گیمینگ مناسب تهیه کنید. برندهای تی دگر، ریزر و تسکو جزو بهترین برندهای موجود در بازار ایران هستند.

مشاهده بیشتر بستن