کابل شارژ تایپ سی به تایپ سی

مشاهده فیلترها
کابل شارژ تایپ سی به تایپ سی

کابل شارژر تایپ سی و انواع کابل شارژر انتقال Type C را می‌توان به عنوان پیشرفته‌ترین نسخه usb معرفی کرد که با افزایش سرعت انتقال داده و کیفیت بالا توانسته‌اند در تولید محصولات هوشمند تمام برندها همه‌گیر شوند. در گذشته بیشتر گوشی‌ها و محصولات هوشمند درگاه‌های متفاوتی داشتند، به طوری که انواع درگاه‌های USB، MicroUSB، MiniUSB و... را می‌توانستید پیدا کنید. اما در بیشتر گوشی‌های جدید از درگاه و کابل شارژ تایپ سی استفاده می‌شود. به‌طوری که فروش کابل type c به type c سامسونگ در میان کابل‌ها، بالاترین نرخ را دارد. شرکت سامسونگ با حذف آداپتورها از جعبه گوشی‌های جدید، کابل تایپ سی سامسونگ اصلی را هم‌چنان در جعبه‌ها باقی می‌گذارد. اما این احتمال وجود دارد که به هر دلیلی کابل type c سامسونگ شما آسیب ببیند. در این صورت می‌توانید با مراجعه به مراکز معتبر کابل تایپ سی سامسونگ اصلی را تهیه کنید. پیشرفت و کیفیت کابل‌های تایپ سی به اندازه‌ای بوده که حتی این شایعه به وجود آمده محصولات شرکت اپل نیز در آینده به جمع دارندگان کابل تایپ سی بپیوندند.

 

انواع کابل شارژ type c

بیشترین استفاده از کابل تایپ سی در شارژ گوشی‌های هوشمند است. اما کابل type c در انتقال داده نیز بسیار کاربردی است. فناوری‌هایی مانند thunderbolt یا Display Port را نیز برای افزایش سرعت و کیفیت انتقال داده به تایپ سی اضافه می‌کنند. علاوه بر کابل شارژ تایپ سی فست شارژ و ساده، کابل‌های انتقال داده نیز موجود هستند که در یک طرف کلگی تایپ‌سی و در طرف دیگر کلگی‌های مختلفی قرار می‌گیرد. در این‌جا به چند مورد از مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 

کابل type c به type c

کابل دو سر تایپ سی بیشتر برای شارژ محصولات هوشمند به ویژه گوشی موبایل به کار می‌رود. با پیشرفت آداپتورها، درگاه آن‌ها از usb به type-c ارتقا پیدا کرد که باعث شد سرعت انتقال داده بالاتر رود و استفاده از کابل شارژ تایپ سی به تایپ سی بیشتر شود.برای کابل usb-c به usb-c به طور مثال میتوانیم به کابل شارژر تایپ سی سامسونگ و کابل type c شیائومی که از جمله بهترین‌های این دسته هستند اشاره کنیم.

 

کابل type c به usb

کابل تایپ سی به یو‌اس‌بی در کابل‌ شارژهای قدیمی‌تر رواج داشت. آداپتورهایی که پورت USB دارند، با اتصال به کابل تایپ‌سی، شارژ دستگاه را انجام می‌دهند. هم‌چنین این کابل‌ها برای انتقال داده بسیار کاربردی هستند. مانند کابل شارژ دوسر تایپ سی سامسونگ که در اکثر جعبه های گوشی سامسونگ موجود است و یا کابل دوسر تایپ سی شیائومی

 

کابل type c به hdmi

این کابل‌ها بیشتر برای انتقال صدا و تصویر از گوشی به تلویزیون کاربرد دارند و به آن‌ها مبدل گفته می‌شود.

 

کابل تایپ سی به لایتنینگ

این کابل برای شارژ گوشی‌های آیفون کاربرد دارد و هم‌چنین برای انتقال اطلاعات از گوشی اپل به مک بوک و سایر محصولات اپل که پورت تایپ سی دارند، بسیار مناسب است.

 

کابل type c به micro-usb

از این کابل بیشتر برای تبدیل میکرو یو اس بی به تایپ‌سی استفاده می‌شود. کاربرد اصلی این کابل انتقال اطلاعات از دستگاه‌های دارای پورت Micro USB به دستگاه‌های دارای پورت Type-C است.

 

کابل type c به AUX

این کابل در گوشی‌های نسل جدید برای انتقال صدا بسیار کاربردی است. کابل type c به AUX صدای استریو را با اتصال به اتوموبیل یا اسپیکر انتقال می‌دهد.

 

قیمت کابل شارژ تایپ سی

موارد بسیاری روی قیمت کابل شارژر قوی تایپ سی تاثیر می‌گذارد. اولین مولفه سرعت انتقال داده در کابل تایپ سی به حساب می‌آید. کابل‌های type-c با جریان 2 آمپر، تا توان 15 وات را می‌توانند پشتیبانی کنند؛ در حالی که کابل type c فست شارژ، با جریان 3 آمپر و بیشتر می‌توانند از توان 15 وات به بالا را پشتیبانی کنند. قیمت کابل type c فست شارژ با توجه به میزان توانی که می‌تواند پشتیبانی کند، متفاوت خواهد بود.

طول کابل و متریال ساخت کابل تایپ سی نیز از موارد تاثیرگذار بر قیمت کابل به حساب می‌آیند. بهترین کابل شارژ type cمعمولا از مس ساخته می‌شود، چراکه این فلز بیشترین سرعت انتقال داده را پشتیبانی می‌کند. هرچه ناخالصی در مس بیشتر باشد، کیفیت کابل پایین‌تر آمده و به طبع قیمت آن نیز کمتر می‌شود. همانطور که مشحص است، کابل تایپ سی کوتاه، قیمت کمتری از کابل چند متری آن دارد. از کابل دوسر تایپ سی کوتاه معمولا برای شارژ پاوربانک و گجت‌های هوشمند استفاده می‌شود.

از دیگر موارد مهم تاثیرگذار بر قیمت کابل تایپ سی، برند کابل است. در حال حاضر بهترین کابل تایپ سی را برند سامسونگ تولید می‌کند. به‌طوری که بسیاری از افراد را می‌بینیم که به دنبال کابل شارژ سریع تایپ سی اصلی سامسونگ یا کابل شارژر اصلی سامسونگ دو سر تایپ سی می‌گردند. کیفیت کابل شارژر اصلی سامسونگ فست شارژ بسیار بالاست، به‌طوری که در دسته گران ترین کابل شارژر قرار می‌گیرد. البته برندهای خوب دیگری هم کابل شارژ اندروید تولید می‌کنند، مثلا کابل شارژ تایپ سی شیائومی و کابل تایپ سی انکر هم در بازار ایران طرفداران خود را دارند. قیمت تولیدات این برندها به نسبت قیمت کابل شارژر سامسونگ اصلی اقتصادی‌تر است.

 

خرید کابل تایپ سی

در خرید کابل type-c بسیار مهم است که به کیفیت کابل تایپ سی توجه ویژه‌ای داشته باشید. چراکه کابل‌ تایپ سی فیک می‌تواند تاثیر مستقیم روی باتری دستگاه یا برد آن بگذارد و به آن‌ها آسیب بزند. با وجود تولید انبوه کابل‌ها در ایران، بسیار مهم است که کیفیت اصلی را پیدا کنید. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم که حتما از مراکز معتبر خریداری کنید.

در سایت موبایل 140 انواع کابل‌های تایپ‌سی مانند کابل شارژر اصلی سامسونگ تایپ سی، کابل فست شارژ سامسونگ، کابل تایپ سی شیائومی،کابل تایپ سی ایفون، کابل تایپ سی به تایپ سی انکر، کابل پاوربانک تایپ سی فست شارژ، کابل تایپ سی ۲ متری و ... را می‌توانید پیدا کنید. به این ترتیب با مطالعه تمامی اطلاعات هر کابل، می‌توانید خرید مطمئنی داشته باشید. مطمئن بودن از این که کابل فست شارژ سامسونگ اورجینال را می‌خرید، بسیار مهم است. هم‌چنین می‌توانید قیمت کابل شارژر سامسونگ تایپ سی را با دیگر مراکز مقایسه کنید.

 

کابل تایپ سی چیست؟

کابل تایپ‌سی نسل جدید کابل میکرو یو اس بی است که سرعت و کیفیت انتقال اطلاعات در آن بیشتر شده است. سیم شارژ تایپ سی به صورت دو طرفه در سوکت جای می‌گیرد و هر دوطرف سوکت آن مثل هم است.

کابل شارژر تایپ سی برای چه گوشی هایی است؟

گوشی‌های نسل جدیدتر که دارای سوکت تایپ سی هستند، از کابل شارژ تایپ سی که سرعت بالاتری دارد برای شارژ استفاده می‌کنند. 

مشاهده بیشتر بستن